Basın'a farklı yansıtıldı

23 Ağustos 2017 Çarşamba 11:06

Basın'a farklı yansıtıldı
Haberi Paylaş

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinde AK Parti Teşkilat Başkanı İsmail Yılmaz ile Öner Kepenek, trafikte yaşadıkları sorunun ardından bir araya geldiler ve el sıkıştılar.

 

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinde AK Parti Teşkilat Başkanı İsmail Yılmaz ile Öner Kepenek, trafikte yaşadıkları sorunun ardından bir araya geldiler. Yılmaz’ın avukatı Güneş Kıbrıs ve Kepenek’in eşi Ece Kepenek’in de hazır bulunduğu toplantıda taraflar konunun bir komplo olduğunu ve iki tarafın da mağdur olduğunu söyleyerek barıştı.

İsmail Yılmaz, işyerinde gerçekleşen toplantıda yaptığı açıklamada, Türkiye Kamuoyundan bu olay farklı şekilde yansıdığı için özür dilediğini söyledi. Bazı olayların yaşanabileceğini ama bu olayın nedenlerini herkesin araştırması gerektiğini savunan Yılmaz şöyle dedi: “Trafikte olmuş bir olayı farklı noktalara çekerek, siyasi anlamda bizi yıpratma açısından kimlerin yaptığını çok iyi biliyorum. Olay ayın yedisinde gerçekleşti. Trafik kayıtları, mobese görüntüleri olmasına rağmen trafik magandası olarak gösterildim. Hala da devam ediyorlar. Bunu iki kardeşimle açıklamamın bir nedeni var. Kendileriyle hiçbir husumetim yok. Onlar benim kardeşlerim, çocuklarım yaşında. Bu işin arkasında olanlarla, bu haberleri magazinleştirenlerle, onların arkasındakilerle benim işim. Olayın bir de hukuki boyutu var. Kendilerinden davacı değilim. Bu söylediklerim kardeşlerimizle alakalı değil. Esas bizim kabul etmediğimiz şantaj ve tetikçilik olarak bu işi yapmalarıdır.

Özellikle bu genç kardeşlerime geçmiş olsun diyorum. Kendilerinin bu durumda gösterilmiş olmaları onları da rencide etmiştir, bizi de rencide etmiştir. Mobese kayıtları olduğu halde bu işin ardında farklı şeyler armak, bu işi hala farklı noktada yorumlayanları kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Bu noktada özellikle AK Parti camiasından da özür diliyorum. Mesele sadece İsmail Yılmaz meselesi olmaktan çıkmıştır.”

Yılmaz, bu kumpası kurmaya çalışanlarla hukuk önünde mücadele edeceğini söyledi.

Ece Kepenek de bu olayın bu noktaya kadar gelmesinden üzüntü duyduğunu, uyku uyumadığını belirterek, “İsmail abiden ben de özür diliyorum. Çünkü her şey olabilir, olmayacak bir şey yok” diye konuştu.

Öner Kepenek de,Gülüç Belediye Başkanı’nın yeğeni olduğu iddiasıyla bir komplonun parçasıymış gibi gösterildiğini belirterek şunları söyledi:

“Ben bir komplo oynayıp İsmail abinin önünü kesmişim. Öyle söylentiler var. Gülüç belediye başkanını tanımıyorum. Ben Gülüç Belediye Başkanının arkadaşının oğluyum sadece. Babam AK Parti’ye hizmet vermiştir. Biz de ticaretle uğraşıyoruz. Arkamda siyasi parti olduğu söylentileri var. Arkamda kimse yok. Babam var, Annem var, engelli eşim var. Hukuken, davamı geri çekiyorum, İsmail Beyden de yaptığım saygısızlıktan ötürü özür diliyorum. Onun da çocukları etkilendi. Asıl kumpasın içine düşen ben ve eşim oldu.” Dedi.

Öner Kepenek, olay nedeniyle kamuoyunda istenmeyen bir duruma düştüğünü belirterek, “Hem sizden, hem kamuoyundan, hem de AK Parti’den, Cumhurbaşkanımızdan özür dilemeye geldim” dedi.

İsmail Yılmaz’ın Avukatı Güneş Kıbrıs da, Kepenek’in bir hukuki süreç başlattığını, hukuki süreci kendisinin yürüteceğini belirterek, “Dosya vekaletimizi hem emniyete, hem savcılığa sunduk. Bu kumpasa kim karıştıysa hesabını soracağız. Kim bu olayı yaptıysa, evinize geldiyse, montaj yaptıysa, ulusal basındaki gazeteye kadar kim sunduysa tekzip metinlerini yayınlatcağız. Bu süreçte henüz bir olay yansıyor basına. İki taraf var. Bize karşı bir bilgi sorulmadan, engelli bir kişi üzerinden, ona bir müdahale yapmışız gibi müvekkilimi mağdur ettiler. Kim yaptıysa mutlak hukukun önünde hesabını soracağız, sonuna kadar takipçisi olacağız. Bizler çok rahatız. Siz de rahat olun. Sürecin sizle ilgisi yok. Biz bunun peşini bırakmaycağız. Sizden davacı değiliz, başlatılan sürecin takipçisi olacağız. Bukumpasın arkasında kimler varsa onu çıkarmak amacımız.”

Basın toplantısı sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kepenek, “O görüntülerde kesik kesik görüntü varsa ben de bir haber yaparım ama değilim. O gazeteciden şikayetçi değilim, beni aradı haber yapmak istiyorum dedi. Babamla görüştüm, amcamla görüştüm. Hakkını arayacaksan ara dediler. Tamam hakkımı arayacağım dedim, kapıma ondan sonra geldiler” dedi. Kepenek, haberler çıkınca, ajansa verileceğinin söylendiğini, ancak yerel basında çıktığını söyledi.

Kepenek, “Ben kimseyle uğraşmadığım halde bir komplonun içine düştüm, nereden çıkacağımı bilmiyorum” dedi. Bir gazetecinin “Olay sırasında İsmail Bey size vurdu mu?” sorusuna, “Ayağıyla kapıya tekme vurdu” cevabını verdi. Olayın büyümesinin ardından İsmail Yılmaz ile iletişim kurduğunu belirten Kepenek, “O haberde sizin ağzınızdan çıkmadığını düşündüğünüz bir şey var mı? Söylemediğiniz bir şey yazılmış mı?” sorusuna, “Ben öyle bir şey görmedim, emniyette verdiğim ifadeler aynı şekilde yazıyor” cevabını verdi.

Yorumlar